More Hi-Fi System | Sony
Enjoy Room-filling Sound With 470 Watt RMS Total Sound Output
Stream Wireless With One-touch Listening Via NFC and Bluetooth
Get Extra Low-end Power With a 16 cm Subwoofer and MEGA BASS
Stream and Control Right From Your Smartphone With SongPal
Hear Your Favorite Songs With USB Playback
1 Year Full Free Warranty
Product Model
MHC-ECL77BT..
Sound :-
Power : 470 Watt
Equalizer : Regueton / Pop / Latino / Rock / Salsa / Electronica / Country / Hip-Hop / Jazz
Eco and Energy Saving :-
Power Consumption ( Standby Mode ) : 0.4 Watt
Networked Standby Mode Activated - Terminals : After 15 Minutes ( Bluetooth )
Power Consumption ( Networked Standby Mode ) - Terminals : 3.8 Watt ( Bluetooth )
Wireless Networks On / Off Switch : Hold Down EQ and ENTER For About 5 Seconds
Standby Mode Activated : After 15 Minutes
General Features :-
AC Power
Remote Control
Wireless Connections : Bluetooth
Dimensions ( Width x Height x Depth ) cm : 19.3 x 30 x 26
Weight : 3.1 Kg
Warranty : 1 Year Full Free Warranty
| Product Model | MHC-ECL77BT.. |
|---|---|
| Product description | SONY Hi-Fi System 470 Watt With Bluetooth and Remote Control MHC-ECL77BT |
| Main-Сategory | Hi Fi Systems |
| Brand | SONY |
| Product Situation In Market | Stopped Production |
| Type | Hi Fi System |
| Colors | Black |
| Net Weight | - |
| Gross Weight | - |
| Dimensions - Width | 193 mm |
| Dimensions - Height | 300 mm |
| Dimensions - Depth | 260 mm |
| Country Of Origin | - |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Write Your Own Review






















