More Washing Machine | Sharp
SHARP Washing Machine Fully Automatic 7 Kg
Max spin speed: 1000 RPM
Multi programs
Anti wrinkle
Rapid program 15 min
Country of origin: Turkey
5 Years full free warranty
Product Model
ES-FP710AX3-S..
SHARP Washing Machine Fully Automatic
Washing machine capacity: 7 Kg
Max spin speed: 1000 RPM
Multi programs
Child lock
Big LED touch
Drum Material : Stainless Steel Anti-rust
Anti allergic: Baby care
Color of the body: Silver
Color/Material door: Chrome
Door width: 35 cm
Door opening: 180ْ
Anti wrinkle
Rapid program 15 min:
Full washing cycle (Wash, Rinse & Spin) in 15 min
Up to 2 Kg dry load washing at 30˚C
Pump
Drain filter
Washing machine dimensions (mm) :-
Width x Height x Depth: 597 x 845 x 527
Country of origin : Turkey
Warranty : 5 Years full free warranty
| Product Model | ES-FP710AX3-S.. |
|---|---|
| Product description | SHARP Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Silver ES-FP710AX3-S |
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | SHARP |
| Product Situation In Market | Stopped Production |
| Type | Full automatic |
| Colors | Silver |
| Capacity | 7 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 1000 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Class | - |
| Dimensions - Width | 597 mm |
| Dimensions - Depth | 527 mm |
| Dimensions - Height | 845 mm |
| Net Weight | - |
| Gross Weight | - |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Write Your Own Review


